Ing. Martina Garajová

Po 10tich rokoch podnikania vo veľkoobchode, maloobchode a internetovom obchode a 7ročnej praxi v korporáte som sa vybrala na dráhu kouča, konzultanta a školiteľa. Vďaka korporátu, kde som si prešla pozíciami obchodníka, manažéra a oblastného riaditeľa, som zistila, že "pracovať s ľuďmi" sa dá rôzne. Každý človek je iný, preto na každého "funguje" iný prístup. /home

Ak chceme, aby ľudia využívali svoj plný potenciál, je potrebné ho najprv objaviť. Na to je ideálny koučing. Je skvelé pracovať s človekom, ktorý pozná svoje silné stránky, má jasné ciele a využíva ich pre svoj profesionálny aj osobnostný rast. Práve to "objavovanie" je moja práca. Má pre mňa vyšší zmysel, pretože uvedomenie, ktoré klient pri koučovaní zväčša nachádza, zásadne ovplyvňuje kvalitu jeho ďalšieho života.
Koučing využívajú tiež firmy pre svojich zamestancov, keď chcú vybudovať zdravé a funkčné tímy, posilniť ich komunikáciu a spoluprácu.

KOUČING však funguje len vtedy, keď klient CHCE byť koučovaný./koučing

Z praxe tiež viem, že nie každý CHCE byť koučovaný. Vtedy prichádza na rad poradenstvo a vzdelávanie.
Spolupracujem s firmami, alebo fyzickými osobami, ktoré hľadajú pomoc- zažili rôzne kurzy, vzdelávania, motivátorov - no výsledky sú nestabilné. Na jedných funguje to, na druhých ono, jeden s nadšením používa  techniku/návod v praxi, no pre druhého je to už neprijateľný spôsob. Prípadne všetkých motivácia "nakopne", no iba na chvíľu a už po 2 týždňoch je všetko po starom.

Preto nevyhnutnou analýzou, spoločne s klientom, identifikujeme jadro problému a nastavujeme efektívnu cestu k jeho vyriešeniu, či  k dosiahnutiu vízie. Zámerne spomínam slovo SPOLOČNE, pretože JA SAMA môžem na základe dostupných údajov vyhodnotiť situáciu a nastaviť riešenie, naučiť,  no reálne kroky v praxi/v živote  už "musí" vykonať klient sám. 

Ak sa chcete dozvedieť viac, kontaktujte ma telefonicky, mailom, či cez kontaktný formulár. V prípade záujmu si dohodneme  30-40 minútové osobné/online  bezplatné stretnutie. Ak nájdeme zhodu a CHCENIE, dohodneme si samozrejme cenu (tá sa odvíja od konkrétnej zákazky - množstvo, vzdialenosť,  služba) a  dohodneme si následné kroky/postup,  či pravidlá spolupráce.


Kontakt

Ing.Martina Garajová
kouč, konzultant, školiteľ
Staré mesto, Košice, Slovensko
        mgkoucing@gmail.com              
 +421905912909